| IncorrectUsername a întrebat:

URGENT TPU! Cateaua mea este la prima fatare, si e cam batrana (7 ani),azi dimineata(acum o ora si ceva) a fatat un pui dar l-a fatat mort crying.Mai poate sa nasca si sa fie vii,nu? Ca ea tot se chinuie sa-l nasca, impinge dar nu poate... Ajutati-ma! crying

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

La 7 ani este batrana si nu trebuia sa o lasi sa se imperecheze, trebuia sa o sterilizezi.
La aceasta vatsta riscul este destul de mare ca sa moara si ea, nu numai puii. Cheama veterinarul ca sa o ajute. daca nu poate sa fete.

| IncorrectUsername explică (pentru DenissaRoxana):

Eh,s-a terminat totul cu "bine"daca as putea zice asa.Am fost la veterinar pentru ca avea contractii foarte mari dar nu putea, asa ca mai bine am zis sa o ducem la veterinar.Dar na, e si la prima fatare e si batrana si a fatat 2 pui vii, 2 morti, si unul prematur care a murit ieri.sad

| DenissaRoxana a răspuns (pentru IncorrectUsername):

Imi pare rau sad...cei 2 catelusi sunt bine?

| IncorrectUsername explică (pentru DenissaRoxana):

Dap,chiar foarte bine.Mananca incontinuulaughing Mersi de intrebare happy

4 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Daca chiar nu poti ajunge la un veterinar, incearca sa o masezi usor pe burta si sa apesi spre iesire big grin adica sti tu ce vreau sa spun.