| pauladrian_2984 a întrebat:

Voi aveti vreun caine Amstaff? Daca da, spuneti-mi daca este periculos cu oamenii din jurul lor.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data ce ai fost stapan de Amstaff, asta ramai toata viata.
Deosebit de agil, cu o vitalitate extraordinara, curajos, loial, tenace, exigent cu el insusi, spontan, vesel, jucaus, cauta in permanenta compania omului.

Daca este tinut intr-un padoc, oricat ar fi acela de mare, el se instaleaza in fata unei porti asteptand docil si resemnat sa vina cineva sa se joace cu el. Entuziasmul si veselia il fac un tovaras adorabil pentru copii, care isi permit sa-l traga de urechi si de coada fara ca acesta sa simta ceva sau sa riposteze in vreun fel.

happy

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ca e amstaff sau pittbul sau rottweiler. conteaza mai putin asta!
Un caine este asa cum il cresti! Exact ca un copil! Iar din pct meu de vedere un caine care musca oameni, caini - fara motiv si nu doar ca metoda de aparare, atunci acel caine are o grava problema de socializare!

Un caine destept trebuie sa stie ce inseamna atacul controlat, trebuie sa stie sa muste la comanda si sa lase cand ii ceri sa o faca.

Un caine care latra pe toata lumea si musca tot ce misca prin fata lui, e un caine cu probleme. Nicidecum un caine cu care e bine sa te lauzi!

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Eu ma un caine de aproape 9 luni doar ca e ciobanesc german amestecat cu amstaff si pot sa iti spun ca nu e deloc periculos cu oamenii din jurul lui... crede-ma el are probleme doar cu cainii care trec pe langa el deoarece cand era mic un caine l-a muscat de ureche destul de rau si cred ca a ramas cu traume... dar cu oamenii nu-i periculos deloc big grinbig grinbig grin

| kolcov a răspuns:

Eu cred ca poti cauta pe google acest raspuns happy este ff simplu'

| piticapitika a răspuns:

Hai sa-ti zichappy am avut un bull terrier si 3 amstaffi pana acum, inclusiv cu cel pe care il am acum. iti pot spune ca, asa cum a zis karina, o data ce ai fost stapan de Amstaff, asta ramai toata viata. happy sunt energici, frumosi, dulci, jucausi, inteligenti, si ascultatori.numai ca ai ceva de muncit cu ei. iti spun sincer, eu alta rasa nu mai cauthappy momentan am un amstaff de 3 luni, si vreau sa-ti spun ca pentru varsta lui, este extrem de curajos. ceea ce la alti caini nu prea am vazut, nici macar la bull terrier-ul pe care l-am avut. cu incredere, ia-ti un Amstaff. n-o sa regreti niciodata.

| misu a răspuns:

Ai primit raspunsuri evazive.nu ai probleme, se asociaza imediat6 cu copii, dar trebuie. neaparat dresat.este jucaus. dar daca musca nu mai da drumul.

| TaylorMomsen a răspuns:

Eu am PitBull, dar sunt cam la fel. Ce pot sa spun, depinde si cum a fost invatat, daca e invatat sa fie rau asa va fi. Eu am stat cu el la bloc cam 2 ani si dormeam cu el in pat, era foarte jucaus si inca este. Insa daca ii zic "hotul!", ataca. E foarte inteligent. Cu oamenii straini e periculos, dar cu cei din familie nu, cel putin al meu. In zilele calduroase de obicei sunt cam agitati si e bine sa fie mai evitati...

Asta e tot ce pot sa zic...

Succes!

| Ella_1266 a răspuns:

Eu nu am dar niste prieteni de ai mei auhappy
Nu trebuie neaparat sa fie periculos, depinde cum e dresat.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da va fi, doar daca il inveti tu sau poate fi agresiv cu oameni doar la comanda ta dar asta depinde numai de tine cum sti sa til educi ok siti doresc succes mare.

| EmHinoki a răspuns:

Cu oamenii si caini din jur poate deveni periculos. Oricum Staff.u' e rasa mea pref de caini love struck. Am unu-o cheama Kara- si e cea mai adorabila catelusa puppy dog eyes. Sunt scumpi si ascultatori; x!