| alexalexandrusincerul a întrebat:

Voi cat tineti in frigider mancarea umeda (pliculete) pentru pisica daca e nedesfacuta? Dar cea uscata unde o depozitati si pentru cat timp?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii dau dimineata jumatate de pliculet iar pe la 17 cand ajung acasa, ii dau cealalta jumatate. Deci cam 10 ore. Nu este indicat sa il tii mai mult daca este desfacut.

| Catrice a răspuns:

Alea nedesfacute nu le țin în frigider, le țin într-un loc rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Am cățel, nu pisică.

Nu depozitez neapărat în frigider pliculețele cu mâncare nedesfăcute (cu excepția verii, când temperaturile sunt foarte mari ), nu iau mai mult de 10 odată și de multe ori prefer conservele mici in defavoarea pliculețelor, le păstrez la loc răcoros de ex cămară sau hol.

Mâncarea uscată (bobițele ) le păstrez la loc uscat, ferit de umezeala și mucegai si de lumina puternica a soarelui (până când se termină sau până expiră )

| alexalexandrusincerul explică (pentru anonim_4396):

Si daca am mai multe pliculete nedesfacute cat timp le pot tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Bună.

Dacă le păstrezi într-un loc răcoros de până la maxim 25 grade Celsius, până la data expirării înscrisă pe ambalaj!