| Izomer a întrebat:

Voiam sa va cer parerea in legatura cu un pui de pisica. Am adoptat un pui de pisica aruncat pe strada. De mititica nu parea a avea probleme. Dupa cateva saptamani au aparut mancarimile cu caderea părului.Scabie. Am fost la farmacia veterinara pentru un ajutor si dna farmacist a recomandat injectiile subcutan. Prima injectie i-am dat o azi, iar dupa 2, 3 ore a devenit ametita si nu isi putea tine echilibrul, iar acum doarme, dar e foarte moale. Am sunat urgent la medicul veterinar dar abia maine o poate vedea. Sunt foarte speriata si pana maine mi se pare a fi foarte mult timp. Oare sa fie un efect secundar de la injectia aia? E normal? D na farmacist nu mi-a spus nimic altceva. Adevarul e ca nici eu nu am intrebat mai multe.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La farmacia veterinară se afla și un medic? Când te-ai dus acolo ai luat și pisica cu tine?

| Donsavas a răspuns:

Veterinarul trebuie sa o trateze nu tu

| alina2k18 a răspuns:

Sigur i-ai adaptat doza conform varstei si mai ales greutatii?
Daca avea alergie la substanta era mult mai grav.
Citeste si ce efecte adverse are substanta injectata.

| Izomer explică:

Update: Pisicuta se simte mult mai bine, inca este la veterinar sub ingrijire cateva zile. Doza de medicament prescrisa de acel farmacist a fost mult prea mare pentru ea. Imi asum mare parte din greseala. Va multumesc mult pentru timpul acordat, numai bine!

| alina2k18 a răspuns (pentru Izomer):

Ehh, tu ai vrut sa faci un bine, pana la urma e vina farmacistului... cu puii de pisica sub 1 kg e problematic daca doza e mai maricica.
E pacat ca sufera si pisicuta + cheltuielile aferente care nu-s mici, important e ca se face bine.
Felicitari pentru gest, ai un suflet bun, sa te bucuri de pisica dupa ce o aduci acasa si bineinteles rasfat-o, hai cu soriceii de jucariewinking si niste plicuri cu sos bun big grin laughing