| Bogdan_9316 a întrebat:

Vreau sa cresc un pui de pitbull, stau la bloc. Ce parere aveti despre acesti caini? Unii zic ca e loial si nu te lasa, altii zic ca e rau. Sa-l duc la dresat de mic, sau sa-l dresez eu?
Cine a avut caine pitbull puteti sa mi scrieti happy
Funda!

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Orice caine daca il ai de mic se adapteaza dupa comportamentul tau de aici intelegi care e treaba.

| RobertMoon a răspuns:

Eu am avut amstaff si e un caine de 10 ori mai rau si a fost ok.winking

| NoName0x0 a răspuns:

Du.l la dresor, e un caine prea puternic si rau ca sa iti permiti riscul. Cine stie ce.i vine si te ataca din senin daca nu stie ca esti stapanul sau...

| GhostRider02 a răspuns:

Sunt destul de periculosi, dar daca ii dresezi cum trebuie nu ai treaba cu ei, mai ales ca acum daca mergi cu el la plimbare iti trebui bornita de nu sanctioneaza politia, din propria experienta si a mea si a mai multor prieteni.Bornita,vaccinuri la zi, cip fara alea nu ai ce sa iesi cu el din casa.Si vezi cum dreseaza specialisti fie live fie pe net si incearca si tu. Bafta!

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Salut,nu am avut pitbull, ci unul de talie mult mai mica, foarte ascultator, dar cand se intampla sa plec undeva si sa il las singur in casa chiar si cateva minute, distrugea tot, nu vreau sa ma gandesc daca in locul lui era un animal de pitbull, trage o concluzie de aici!

| iulian9225 a răspuns:

Incepe cu predresajul de la 2 luni! si eu am un pitbull care acum are 3 luni! o sa invete f repede comenzile! sezi, vino, culcat! invata-l pe un ton bland si rosteste-i numele de fiecare data! un ton ferm, mai rar! apoi la 6 lunu, du-l la specialisti! SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR!

| Gaby0154 a răspuns:

Salut. Eu zic sa il dresezi la specialisti. Dupa ce vezi tehnica lor poti face si tu acasa. Asa am facut si eu cu cainele meu pitbul si acuma este un caine foarte mare si ma asculta.
Super daca te-am ajutat. Funda?