| Laiyla a întrebat:

Vreau sa cumpar doua zebre australiene. Am inteles cum sta treaba cu mancarea si restul, dar am o intrebare. E neaparat necesar sa fie pusa undeva la inaltime? Nu stiu exact de ce anume sa o agat.

1 răspuns:
| Rus_Edi_1995 a răspuns:

Am avut zebre australiene si din pacate perechea a murit din prostia mea asa ca am sa.ti dau sfaturi:
-in primul rand ca la orice pasare, se simt in siguranta la inaltime din aceasta cauza aproape tot chiar si cuibul trebuie pus la inaltime.Masculul meu a murit din cauza pisicii n.am agatat cusca si pisica a intrat pe de.ascuns in camera si a sarit pe colivie si pana am vazut eu masculul era in gura pisici, al doilea sfat este sa nu lasi usa de la colivie neinchisa de o incuietoare, femela a scapat..era vara....fiind geamurile deschise a fugit. M.ia parut rau dar am invat lucruri asa ca tu sa nu faci greselile mele