| edy7 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un bulldog francez, la ce sa ma astept? La ce boli? Am vazut multe anunturi pe internet, care e diferenta intre unul de 4800ron si unu de 1500ron?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pedigree. Teoretic, cu cat e mai scump, cu atat are genele mai bune.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Diferența e de 3300. Lei.

| Trixt3r a răspuns:

De boli nu știu, dar trebuie sa te aștepți sa latre.

Pentru partea de sănătate, te poți uita la filmulețul asta, punctul 4 : https://www.youtube.com/watch?v=GNlf6osQ2II

| PUBZONE a răspuns:

Bulldog-ul francez poate fi predispus la unele probleme de sănătate specifice rasei, inclusiv:

Displazia de șold: Aceasta este o afecțiune comună la câini care poate duce la durere și disabilitate la nivelul articulațiilor șoldului.

Atrezia de trahee: Aceasta este o afecțiune congenitală care poate duce la probleme de respirație și poate necesita intervenții chirurgicale.

Brachycefalia (fața scurtă): Aceasta este o caracteristică a rasei care poate duce la probleme de respirație, cum ar fi sforăitul sau dificultățile în respirație.

Probleme ale ochilor: Bulldog-ul francez poate fi predispus la probleme cum ar fi cataracta, glaucomul sau colțurile crescute ale ochilor.

Probleme ale pielii: Aceasta rasa poate fi predispusa la probleme ale pielii cum ar fi alergiile sau eczema.

Obezitatea: Este important sa se pastreze un program alimentar echilibrat pentru a evita obezitatea care poate duce la probleme de sanatate precum probleme cardiace sau diabet.

Este important sa discutati cu un medic veterinar în ceea ce privește problemele de sănătate specifice rasei și să urmați un program de îngrijire și verificare regulat pentru a detecta orice probleme potențiale în stadii timpurii.

| s0ikj7tklrjt a răspuns:

Pai cred ca ala de 1500 ron e stricat

| edy7 explică (pentru s0ikj7tklrjt):

Sa iti fie rusine.