| NaturalLl a întrebat:

Care e diferenta dintre Pitbull si Bulldog? Este vreo diferenta de talie? Eu vreau talie mare. De exemplu Pitbull si Englez si Francez are talie mare si Bulldog talie mica, sau invers? Si care sunt diferentele...

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

în 31 Decembrie 2011 | carpediem a răspuns:
Bulldogul a stat la baza crearii celorlalte 2 rase. prin selectie si ameliorare genetica s-a facut din bulldog(rasa englezeasca), pitbulul, care apoi a stat la baza amstaf. Cum Doberman e la baza Rottwailer, cum Barzoiul (ogar rusesc) a stat la baza formarii Collie (Leasie). Iar ca talie Bulldogul e cel mai mic, apoi Pitbul, iar Amstaf e cel mai inalt.

https://www.tpu.ro/......-pit-bull/

3 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Vrei ceva de talie mare? achizitioneaza un Dog Danez si rezlvi cazul!
succes!