| curious01 a întrebat:

Vreau sa stiu daca un caine Border Collie latra la straini? Sau e la fel de prietenos ca un Husuky, Labrador?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Detin un Border Collie si a mea latra doar la alti caini pe care nu-i agreaza, in schimb la oameni este foarte fff prietenoasa si nu ar marai sau latra la ei niciodata, oricat de straini ar fi cu ea sau cu noi. Este un caine extrem de inteligent si face companie cu copiii, este un catel perfect pentru o familie.

Totul tine de cum il educi, fie de mic sau adult. A mea poti sa o tragi de coada, de bot ca nici nu ar latra la tine si nici nu te-ar musca, atat de sociabila este!

| DevilNight01 a răspuns:

Border collie e chiar mai prietenos ca un husky (desigur daca il faci sa inteleaga) si nu latra la straini (infine latra dar nu ca sa ai muste... Ca sa ai intampine

| M1I2H3A4E5L6A a răspuns:

Da un catel Border Collie latra la straini, e la fel de prietenos ca un hsuky sau un labrador plus ca mai este si foarte ascultator.Totul tine de cum te porti cu el si de timpul acordat lui!

| curious01 explică (pentru M1I2H3A4E5L6A):

N-are cum sa latre si sa fie prietenos ca un Husky? caci un husky e foarte prietenos cu strainii...

| Marynell a răspuns:

Nu latra este un caine prietenos! Funda?