| laurentiu_9029 a întrebat:

Doresc niste informatii:
1.Cand vreau sa trimit un pachet prin posta romana, imi impacheteaza ei obiectul sau trebuie sa-l impachetez eu?
2.In cate zile ar ajunge un pachet din Galati la Resita si ca-ti bani imi vor lua pentru un pachet de 1 kg cu plata ramburs.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
1. Îl poți împacheta tu, dacă nu au colete speciale contra-cost la poștă, apelezi la ele.
2. Între 3 și 5 zile, maxim 1 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-ti impachteze? laughing Adica tu umbli cu "obiectu" despachetat? rolling on the floor
Tu trebuie sa ai coletul impachetat si legat cu sfoara. La ei il cintaresti si pe urma platesti in functie de greutate. De ajuns, ajunge in functie de distanta pe care o are pina la destinatie. Oricum, dureaza citeva zile.

| Dan a răspuns:

Laurentiu, tu impachetezi si il trimiti prin posta. Intreaba mai mult la posta.