| laurentiu_9029 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari:
1. Vreau sa trimit un pachet prin posta romana.Trebuie sa-l impachtez eu sau il impacheteaza cei de la posta?
2.In cate zile ar ajunge un colet din Galati la Resita?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa-l impachetezi tu, conform normelor postei. Poti cumpara de la posta plicuri mari sau cutii de mesagerie, dar tot tu va trebui sa-l impachetezi.
Daca il trimiti dimineata, ajunge a treia zi.

Stefan
| Stefan a răspuns:

De preferinta e sa inpachetati dumneavoastra pachetul, e o posibilitate si la posta contracost vi se da o cutie pentru a pune ce doriti in ea. Un transport Galati - Resita nu trbue sa dureze mai mult de 3 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
1. Dacă ai tu posibilitatea să-l împachetezi bine, dacă nu cumperi o cutie chiar de la poștă, sunt special făcute pentru expedierea coletelor.
2. Ajunge la destinație în 3-5 zile.
Pa, pa.

| kathessa a răspuns:

Il impachetezi tu. Din Petrosani la Constanta a facut 3 zile.

| •• a răspuns:

Pachetul trebuie sa fie impachetat corespunzator (de obicei culoare maro) si ajunge in 3-4 zile