| lungu_4349 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru romanii care sunt si care au fost plecati in Spania. Este adevarat sau sunt doar niste speculatii din presa ca Spania este in criza? Totusi presa inventeaza si multe lucruri. Asa se spunea despre spania si in 2010 si intr-un clasament facut tot in acest an era a 8 -a putere economica mondiala si totusi eu zis ca are putere necesara sa iasa din criza daca nu chiar asa si facut-o. Astept parerile voastre. Multumesc. FUNDOI + VOT.

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Nu's ce clasament ai vazut tu, dar Spania nu poate fi a 8-a putere economica mondiala. Si da, Spania este puternic afectata de criza, si daca te gandesti sa mergi acolo la lucru du-te doar daca ai un job asigurat, au plecat destui si nu si-au gasit de lucru si au venit inapoi mai saraci si incarcati de datorii.