| lungu_1938 a întrebat:

A cata putere economica a lumii este spania? Din cate stiu eu este a 8 a. Dar astept parerile voastre. Sa-mi spune-ti cum o duce majoritatea populatiei daca isi permit multe lucruri ca de exemplu masini scumpe, laptopu-ri, ipadu-ri, case calumea. Din cate stiu eu cam toti care au fost in spania au avut cuvinte frumoase despre aceasta tara si viata este super si stiu ca nu sunt in criza la fel ca celelalte puteri economice ale ue si ale lumii. Va rog mult ajutati-ma. Fundoiiiiii + vot.

1 răspuns:
| selfie a răspuns:

Spania este a cincea economie a Uniunii Europene și în termeni absoluți se află printre cele mai mari 10 economii ale lumii