| anonim_4396 a întrebat:

Baieti am un virus in calculator care cand intru pe mess imi trimite la toti din lista un link si zice sa dai click ca sa-l vezi pe MJ.Am primit si eu linkul pe mess si ca bou am dat click, am sters linkul de oriunde ar putea fi in pc si tot face fite la mess! Cum pot sa scap de el, de virus?

17 răspunsuri:
| KaTaLyN a răspuns:

Asta e cel mai simplu virus de care poti scapa. Dezinstaleaza mess`u si apoi instaleaza`l iar;) il dezinstalezi in felu urmator: Start->Control Panel->Add or Remove Programs astepti sa se umple lista aia. apoi cauti messu (e pe la ultimele) fata aia zambitoare si scrie in dreptu ei Yahoo! Messenger. Dai click pe ea si apoi p butonu ala Change/Remove. pe urma intri pe www.yahoo.com/messenger download messu si il instalezi, si gata virusu;) Si pe viitor iti recomand sa ai un antivirus;) de preferat intri pe google scrii nod32 descarci si instalezi... e un trial care expira dp 30 zile. Dupa care il dezinstalezi antivirusu si il instalezi iar. Si tot asa odata pe luna. good luck

| Criss_2263 a răspuns:

Cu un antivirus bun. sau daca sti reinstaleaza windos-ul asa e cel mai bine zic eu big grin

| man a răspuns:

Salut. cel mai simplu mod in care sa scapi de un virus este urmatorul scoti netul din pc apoi instalezi windowsul si sau daca vrei il si formatezi pc-ul. atentie cand formatezi pc -ul ti se sterge totul din calc. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trebuie programe antivirus instalate pe pc, din pacate e greu de gasit fara licentza, trebuie sa cumperi unul, dar intreaba tot pe net de unde poti sa iei un kasperski de ex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa schimbi windows

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I-ati nod 32
si dai un full scan
gaseste virusul si il sterge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am virusul asta http://swineflu.skybest4info.com si mi se trimite singur la toata lista...cum scap de el? ajutati-ma va rog...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde ai luat virusu? cautati un specialist pentru calculatoare asa am facut eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu am patit-o si eu dezinstalezi mesu si il re instalezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Saall pai cred ca cea mai buna vrianta ar fi sati bagi windowsu din nou asta e tot si nu o sa mai aiba nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha ha ha, ce prost esti laughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se rezolva. click pe linik bafta! http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=163497

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Instalezi wiundosu

| taifunkiller a răspuns:

Si eu am un virus de genu, am reinst messu de nu stiu cate ori, am scanat pc-ul cu antivirusul meu, cu unul online si tot degeaba, cred ca am sa m apun sa reinst windowsulcrying(

| myr3l a răspuns:

Wa... asa am patit si eu. mi-a trimis una un link...ha ha michael jackson gay...si am dat click ca bou si...si eu am avut tot asa un virus si am scos de pe net antivirusul AVIRA si am sters virusul ...simplu ca... BUNA-ZIUA

| alexa86 a răspuns:

Buna! am un virus in calculator care cand intru pe mess trimite la toti din lista linkul http://img425.dlimageshack.info/......3.JPG.zip. Cum ot scapa de el?