| Socea_Rares_1990 a întrebat:

Acum doua zile am fost alergat de un caine.Bun am la un om foarte inteligent sa-l intreb de ce am avut mai multa viteza ca de obiceisi mam urcat pe un zid de patru metri ca sa ma salvez, in general nu am reusit niciodata sa il urc.Acel om mi-a spus ca mi s-au activat instinctele de supravietuire.pate stiti voi cum sa o controlez mai bine.

Răspuns Câştigător
| TCosminn a răspuns:

Instinctele de supravietuire ies la suprafata atunci cand e vorba de frica, panica, disperare sau de o motivatie iesita din comun. Ca sa atingi performantele de atunci trebuie sa practici si sa practici. Pana cand? Pana cand iti iese.

4 răspunsuri:
| papuciirupti a răspuns:

Mananca mustar si mai iesi sa te vezi cu el laughing

| urseyul a răspuns:

Doar in cazurile de genu corpul tau da tot ce are ca sa scape, ca sa iti controlezi mai bine mediteaza si practica un sport fa exercitii. testeazati limitele fara sa te risti

| RigbyBarosanul a răspuns:

Uita-te la filmele de supravietuire si vezi ce faceau aia care se luptau cu leii
poate te ajuta