| RyGoLeTa a întrebat:

Ajutor! Nu stiu pe ce am apasat ca acum am Google Chrome,si inainte aveam Internet Explorer, cum pot s il am inapoi. Daca e ceva de descarcat va rog fara virusi sa fie.Pe destop in loc sa apara Internet Explorer, apare Internet(si cu un disc colorat).Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Dar este mult mai bun cu acest program care ti sa instalat acum, celalalt care il aveai nu e prea recomandabil si mie personal mi se pare ca merge greu, nha daca nu iti place poti doar sa il dezinstalezi pe acesta din control panel si ramai doar cu ce ai, internet explorer

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Desi cred ca Google Chrome este mai bun poti reveni la Internet Explorer. Dezinstalezi Chrome, intrand prin Star/Control Panel/Add or remove Programs, te pozitionezi pe G.C. si dai remove. De asemenea il poti dezinstala din Start/All Programs/G.C/Uninstall.
Daca ti s-a sters Internet Explorer atunci poti intra aici: http://windows.microsoft.com/ro-RO/internet-explorer/downloads/ie si descarci ultima varianta suportata de sistemul tau de operare. De stiut ca Windows XP nu suporta mai mult de IE 8, Vista si W.7 suporta si IE 9. Succes si numai bine!

| RyGoLeTa explică:

Va multumesc la toti din suflet, am reusit sa il fac la loc.Am dat fundita lui nowaybtstay pentru ca mi-a raspuns mai simplu si am reusit! Multumesc mult TPU faceti lumea mai buna.

| RyGoLeTa explică:

La ceilalti v-am dat voturi.Multumesc mult m-ati salvat! happy

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Eu am Google Chrome si e MULT mai bun. Til recomand!

| BombonicaXD a răspuns:

Lasa-l asa cum e acum, e muuuuuuuuuuullllllllttttt mai bun!

| iixStrumfii a răspuns:

Pai chiar daca instalezi Google Chrome, pe desktop tot iti va ramane Internet Explorer. Daca Internet Explorer nu ti-a mai ramas pe desktop atunci il poti cauta in bara de jos, pe butonul start! Dar eu te sfatuiesc sa folosesti Google Chrome => E mult mai rapid si iti poti salva paginile preferate! Oricum. sper ca ti-am fost de ajutor!

| alexandra12345678 a răspuns:

Da sigur ca da deci intri la:
1-All programs.
pasul 2:
2-Acolo scrie Google Chrome si apare o sagetica si dai pe ea si acolo iti apare Dezinstalati Google Chrome.
Funditaalove strucklove struck?