| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani credeti ca pot comanda si prelua singur comanda? Pot sa imi fac card la aceasta varsta? Pot plati cu el online?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa-ti faci un card de debit daca vine cu tine un parinte sau tutore legal. Insa nu o sa poti plati cu el online, mi se pare ca are mai multe restrictii si asta e una din ele. Si nici comenzi legal nu ai voie sa dai, dar de cele mai multe ori nu se verifica varsta asa ca probabil o sa poti sa dai si sa ridici comezi cate vrei, insa cu plata ramburs, nu online.

| CdeMetal a răspuns:

Poți să-ti faci doar un card de debit la 14 ani.
Adică un card pe care primești bani, dar nu poți să plătești cu el.
Dacă plătesti ramburs poți să primești și singur comanda.

| RappaNow a răspuns:

Depinde și unde vrei să plătești online și cu ce metodă de plată. Coletul îl poți ridica dar metoda de plată contează happy

| Maldini a răspuns:

Card cu care sa efectuezi plati online nu poti face decat la 18 ani, insa poti comanda linistit si platesti atunci cand ajunge coletul (selectezi plata ramburs) si nu ai nici o treaba. Nu te intreaba nimeni cati ani ai. Astfel comand si eu de mult timp si nu am avut nici cea mai mica problema.