| kappa456 a întrebat:

Salut, la o comanda online cu cardul de pe siteul Puma preturile produselor sunt in euro, pe card trebuie sa ai euro sau poti plati si in ron?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de banca si de tipul de card folosit.
Daca ai in contract si internet banking, atunci ti se face conversia din RON in Euro, dupa care se face transferul.
Daca ai si cont atasat in Euro, atunci se plateste de acolo.
Plata in RON pentru Euro te poate costa mult spre o alta tara!
Daca ai card de credit, atunci trebuie sa ai grija si la limita de suma!

| Ssssmokin a răspuns:

Poti plati si in RON, conversia o sa se faca la plata.