| Ceeezar a întrebat:

Am 2 sisteme genius 5.1, am o placa audio interna 5.1 si una externa genius 5.1 si mufa jack in fata la unitate! merge sa pun amnd2 sisteme?

2 răspunsuri:
| bioxenial10 a răspuns:

Salut, Ceeezar! În mod normal, se poate face acest lucru, dar este foarte posibil ca placa externă să depășească în calitate sunetul scos de placa internă și atunci nu va fi foarte bine din punct de vedere auditiv, pentru că sistemele nu vor funcționa la aceeași calitate. De ce nu te gândești să vinzi cele două sisteme și să cumperi ceva care să le depășească, utilizând doar placa audio externă? Nu e nevoie să utilizezi mufa jack de la unitate, atâta timp cât cele două plăci video au ieșire 5.1, perfect compatibilă cu cele două sisteme.

| Ceeezar explică (pentru bioxenial10):

Pai stiu ca nu se pot instala amandoua placi odata!