| dannyelutzu1_6199 a întrebat:

Nu imi merge sunetul la unitate de cand am scos mufa jack sa schimb amplificatorul,am reinstalat windows,driver-ul instalat corect, placa de sunt este onboard RealTek ac97` dar nu merge nici cum, am pus tot felul de boxe si casti si nimic.cine ma ajuta FUNDA!

2 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Rareori la o noua instalare driverul poate schimba iesirea. incearca sa bagi mufa nu la verde ci la albastru apoi revina

| mijlsach a răspuns:

Daca nu merge nici cu casti inseamna ca:
1.nu ai instalat corect driverele
2.ai stricat mufa
Din pacate nu pot sa-ti spun exact ce are... poti sa te uiti start-> run-> dxdiag -> ok -> sound..vezi intai daca iti scrie n/a la vreo chestie inseamna ca nu e instalat driverul...incearca asta