| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un conflict cu o fata in trecut si iubitul meu a intreabt, o ce a avut cu mine si de ce mi, a vorbit urat. Prietenul meu i.a vorbit frumos iar ea s-a dus la politie si a dat declaratie ca a vrut sa o bata ca a injurat.o ca o urmareste.Asera ne.am intalnit cu ea si am intrebat,o de ce a despus acea declaratie minciunuasa nu a scos un singur cuvant, a plecat si astazi prietenu meu s, a pomenti cu o alta plangere ca a vut sa o violeze sa o sechestreze, dar nu este adevarat i-a vorbit frumos nici nu a atins-o tot depune plangeri si ea si tatal ei, si nu este nimic adevarat, cred ca ii vor face dosar penal prietenului meu, dar nu le trebuie dovezi? plus ca ma repet, minte! nu este nimic adevarat ea m, a amenintat pe mine ca ma bate.
ea este deja majora si prietenul meu eu mai am cateva luni pana fac 18 ani.
Nu stiu ce este de facut, am inteles ca tatal acestei fete ar avea vre, o functie inalta si de aceea fata lui isi permite sa jigneasca si s afaca ce vrea ca fuge repede la politie si da declaratii minciunoase ca sa iasa basma curata.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Detectorul de minciuni. Prietenul tau sa se duca sa discute cu cineva de la politie sa il sfatuiasca. Fara incercari de spaga, fara nimic care sa il puna intr-o pozitie nasoala. Eventual sa apeleze si la presa, e o perioada in care presa se baga in muuulte scandaluri de-astea care ating diversi sus-pusi cu coloratura politica... sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu sunt dovezi atunci nu prea e nimic de facut!