| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un conflict cu o fata in trecut si iubitul meu a intreabt, o ce a avut cu mine si de ce mi, a vorbit urat. Prietenul meu i.a vorbit frumos iar ea s-a dus la politie si a dat declaratie ca a vrut sa o bata ca a injurat.o ca o urmareste.Asera ne.am intalnit cu ea si am intrebat,o de ce a despus acea declaratie minciunuasa nu a scos un singur cuvant, a plecat si astazi prietenu meu s, a pomenti cu o alta plangere ca a vut sa o violeze sa o sechestreze, dar nu este adevarat i-a vorbit frumos nici nu a atins-o tot depune plangeri si ea si tatal ei, si nu este nimic adevarat, cred ca ii vor face dosar penal prietenului meu, dar nu le trebuie dovezi? plus ca ma repet, minte! nu este nimic adevarat ea m, a amenintat pe mine ca ma bate.
ea este deja majora si prietenul meu eu mai am cateva luni pana fac 18 ani.
Nu stiu ce este de facut, am inteles ca tatal acestei fete ar avea vre- o functie inalta si de aceea fata lui isi permite sa jigneasca si sa faca ce vrea ca fuge repede la politie si da declaratii minciunoase ca sa iasa basma curata.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Plangerile penale trebuiesc dovedite de cel care le face, altfel nu vor fi luate in considerare si nu vor avea urmari.
Daca nu sunt adevarate si voi veti fi cercetati penal atunci ii puteti face si voi plangere penala pentru denuntare calomnioasa, avand ca dovada tocmai plangerile ei. Numai bine!

| Ionicutza a răspuns:

Imi pare rau pentru tot ce vi se intampla dar stii cum e in ziua de azi, totul merge pe pile. Am patit si eu ceva asemanator, dar s.a rezolvat. Da, le trebuie dovezi pentru un dosar penal, asta daca in trecutul prietenului tau nu exista alte abateri de la lege, daca exista ar fi bine sa o faceti pe acea fata sa te ameninte de fata cu alti colegi, prieteni care sa poata da declaratie impotriva ei. Trebuie martori si dovezi, stai linistita. Daca mai ai alte intrebari, ma gasesti tot aici gata sa va ajut! Pupici multi si sper sa se rezolve :*

| ionutz20cm a răspuns:

Buna,in mod normal ti-as zice lasa pe seama legilaughing))Da suntem in ROMANIA,, siguranta si incredere''daaaalaughing))... oricum cat dusi sunt politistii nostri tot nu au ce ii face ca nu au doveze, martori etc., iar daca aia nu va lasa chematima pe mine ca o fac eu sa tacalaughing....succes!

| ams2001 a răspuns:

E o mare nesimtita.Eu zic sa o lasi in pace si daca continua cu plangeri sa nu o lasi asa.Vb cu iubitul tau si spune-i sa nu mai stea cu ea. Daca reusesti sa o inregistrezi cand te ameninta e mai simplu. apeleaza la o persoana apropiata tie si roag-o sa vb cu tatal nesimtitei.sunt mai mica ca tine dar incerc sa te ajut cum posi sti.te rog nu te supara daca raspunsul meu e cam tampit.