| ReignForest a întrebat:

Am comandat ieri niște produse și am primit mail cum că s-a confirmat comanda.Azi nu am primit mesaj, iar mâine seară plec la țară.Pot să sun să îmi amâne comanda, dar să vină de luni? Dacă da, sun la site sau la curier?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti-ai dat numarul de telefon la comanda, atunci te va suna curierul inainte de livrare. Cu el te poti intelege sa amane livrarea.
Mai este o varianta: rogi pe cineva sa preia coletul in locul tau (poate fi un vecin, ruda, prieten). Cand soseste curierul, persoana respectiva preia marfa de la curier (sa-i lasi banii daca plata este la predare! ).

| halogen001 a răspuns:

Poate merge schimbarea adresei de livrare.

| Mirel4412 a răspuns:

Suni la curier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti suna pentru a schimba data de livrare, sa stie curierul sa nu vina degeaba.
Suni la call center-ul de pe site in primul rand, de acolo te vor directiona mai departe daca e nevoie sa suni direct curierul.

| ReignForest explică (pentru anonim_4396):

Nu am primit mesaj nici de la curier așa că nu cred că știu de număr de telefon.

| Lauramee a răspuns:

Suni la site, la curier sunai sa amani doar in cazul daca primeai mesaj ca urmeaza sa fie expediata