| crazyfox112 a întrebat:

Am cumparat un obiect de pe Okazii si livrarea este prin posta-ramburs.Vreau sa stiu cum ridic sau cum primesc coletul daca eu i-am dat expeditorului Strada,codul postal al strazii, numele si numarul de casa. Ofer funda unui raspuns 100% corect!

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Cand coletul ajunge la posta, vei primi o instiintare in cutia postala care te anunta ca a primit pachetul si ca il poti ridica pana in data x la ora y. Te duci la posta cu buletinul si platesti factura, iti iei pachetul si pleci acasa.

2 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Pai iti vine postasul cu un tichet unde semnezi si dai buletinul si banii happy. Sau te poti duce tu la oficiul postal si il ridici, sa ai la tine banii si buletinul.

| michelia a răspuns:

Asa e cum ti-a spus @mdaria.
Daca totusi trec mai mult de 4 zile si nu ai primit instiintarea de la posta, te duci cu buletinul si banii la oficiul postal sa verifici primirea si sa ridici eventual coletul.
Mai mult de 3 zile nu face acum un colet prin posta.