| Robert_Mocanu_1996 a întrebat:

Am de facut un ierbar si trebuie sa adun diverse plante, doar la jumatate dintre aceste le stiu numele, restul le.am luat pentru ca aveau flori frumoase etc. Cum sau mai bine zis, de unde pot face rost de denumirile acestora? Nu am atlase sau carti si pe net nu prea gasesc.

Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Eu cumparam un ierbar in generala, il prezentam la profa si luam 10.Costa 30 lei unul mic si scapi.

| thegodfather12 a răspuns (pentru Daniel9988):

Si munca unde mai e?

| Daniel9988 a răspuns (pentru thegodfather12):

Muncesti pentru un ierbar care nu iti e bun la nimic.Il gasesti peste 20 de ani in pod prafuit si iti dai seama ca luai aceeasi nota si cu munca si fara.Te-a ajutat la ceva din punct de vedere intelectual faptul ca ai lipit niste buruieni pe o hartie? Nu.Doar munca in zadar.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca cel mai bine sa le faci poza la fiecare (sa pui cate o cifra la fiecare poza), si din pozele acestea sa faci un videoclip, iar videoclipul il incarci pe Youtube.
Titlul la videoclip sa fie ceva de genul: "Plante - spune-le denumirea". Astfel fiecare poate sa comenteze si sa-si spuna parerea despre fiecare planta. Iar cifrele ii ajuta mai usor pe ei sa identifice si sa comenteze la fiecare planta.
Trimiti link-ul de la videoclip in tot internetul. happy Si aici pe site, dar intr-o noua intrebare.

Daca mai are cineva idei, sa spuna.

| Daniel9988 a răspuns:

Https://www.olx.ro/oferta/ierbar-ID7RlG5.html#c53b27adc2

De astea luam eu cand eram de varsta ta.Si emreu luam nota buna.Nu poate comenta nimeni nimic devreme ce vei da impresia ca ai facut un efort, nu?

| aj3k16lm a răspuns:

Https://plant-shop.ro/22-toate-plantele-a-z
Aici poti gasi o varietate extinsa de flori de gradina, ghiveci, de munte si de pajiste. De unde le poti achizitiona de asemenea, in cazul in care vrei sa impresionezi.