| Alison95 a întrebat:

Am descarcat bitdefender si am avira (o dezinstalez) sau ce fac? si bitdefender se instaleaza greu? ( cu chestia aia cu licenta gratuita)

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Prima data trebuie sa dezinstalezi avira si sa repornesti calculatorul, abia pe urma instalezi Bit Defender. Antivirusul este un program cu autorizare administrativa, adica poate functiona de capul lui, fara autorizaroi din partea ta. Daca sunt doi pe acelasi calculator, apar complicatii. Practic incearca sa se dezinstaleze unul pe altul si sterg fisiere importante, ceea ce duce la instabilitatea sistemului de operare. Iti recomand Bit defender, este romanesc si anul trecut a fost declarat cel mai bun din lume.

| al3xander a răspuns:

Nu poti folosi 2 antivirusi: trebuie sa stergi avira si sa instalezi dupa bitdefender. nu din cate tin minte eu nu se instalaeaza greu, insa bitdefender are o gramada de bug-uri. ti-as recomanda kaspersky ca antivirus shareware si bun.

| ionutzwk a răspuns:

Prima data dezinstaleaza avira apoi instaleaza bitdefenderwinking

| Lazar_Andrei_1998 a răspuns:

Prima data dezinstaleaza avira apoi instaleaza bitdefender