| valentinox a întrebat:

Am facut cererea de ip stabil la click net si vreau sa imi fac un radio pe net dar nu stiu de ce nu ma lasa sa emit radio daca stiti vreo modalitate va rog mult ajutati-ma. daca stiti cum se foloserste no-ip.org va rog lasati-mi mesaj.

1 răspuns:
| smerti a răspuns:

Depinde!:
1. daca tu ai net direct de pe modem, atunci inseamna ca modemul lucreaza in sistem router, pe cind ar trebui sa lucreze in sistem bridge
2. daca ai net depe router sau de pe alta retea locala atunci nu ai sa poti inclusiv WIFI
3. desigur daca ai net de modem mobil, cum ar fi internet mobil online atunci tot nu cred ca e posibil