| valentinox a întrebat:

Bai care ma ajuti si pe mine cu ceva? am un radio pe net in reateaua rds, dar mai vreau in reteaua de la mine de acasa in clicknet si nu stiu sa configurez ip-ul la clicknet am auzit ceva de no-ip.org ca tiar face un ip. nu stiu va rog ajutati-ma. va multumesc.

3 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Intai trebuie sa faci o cerere pentru IP fix celor de la clicknet si dupa aia sa umbli in setarile modemului ca sa poti folosi un port.

| titi a răspuns:

No-ip iti da un alt IP doar pentru navigare anonima pe internet, e cu totul altceva.

| titi a răspuns:

Bai,urmareste videoclipul asta http://www.youtube.com/watch?v=IbayZDLYE14,ai totul explicat si,bai,ai Google la indemana, care-i problema, nu vrei sa transpiri deloc?