| roby223 a întrebat:

Am făcut pariu cu un prieten.
El spună ca dacă furi dintr-un magazin carduri dinalea google play la ieșire nu o sa sune alarma. Iar eu am zis ca da
Un răspuns sa vedem cine a câștigat pariul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furati si vedeti.

| roby223 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea cred nu vreau sa am probleme cu politia din cauza unui card google play

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu merita happy
Dar in magazinele mici, sau supermarketuri gen Penny, Lidl, Profi alarmele nu prea functioneaza, au mai mult scop psihologic (stiu de la un paznic)
Dar imagineaza-ti mergi la Lidl si ai un pachet de guma inceput in buzunar, la iesire ar trebui sa sune alarma, imagineaza-ti ce nebunie s-ar creea ca mai toti care au pachete de guma sa le suna alarma la iesire big grin

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai macar idee cum functioneaza? Tu crezi ca detecteaza pachetul de guma? Detecteaza codurile de bare, sistemele antifurt folosite de magazin samd... nu detezteaza ca ai tu un pachet de guma

| vladtheo a răspuns:

Nu știu dacă va suna alarma sau nu, dar din câte știu eu acele carduri(prepaid) sunt activate la casă. Dacă nu le activezi, codul este invalid.