| Raul a întrebat:

Am fost in curtea unei scoli cu cativa prieteni care aveau pocnitori si au inceput sa dea foc la cateva pocnitori pana a iesit gardianul scolii si am fugit nu ne-a prins dar mai tarziu am aflat ca scoala avea camere de vedere, care pot fi sanctiunile?(mentionez ca eu nu aveam pocnitori, chibrituri etc)

Răspuns Câştigător
| ii a răspuns:

Nu ai ce sa patesti asa de rau daca tu nu aveai nimic in mana.winking
Dar cred ca vei avea si tu o pedeapsa mica pentru ca umblai cu gasca si cu pocnitorile.winking

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu cred ca isi pierde nimeni timpul cu niste pusti care au aruncat cu pocnitori.

| Jadis a răspuns:

La scoala la noi ne-a citit profa ca daca un copil umbla cu pocnitori sau petarde in incinta scoli i se vor scadea 3 puncte la purtare. Unui copil de la mine din scoala i s-a scazut. Oricum mai bine sa astepti pana cand incepe scoala sa vezi daca tie si prietenilor vi se face observatie cu privire la ce au vazut pe camera. Le vei spune ca tu nu ai avut pocnitori, se vor uita mai bine pe camera de vedere si vei avea sanse sa scapi. Oricum este in vacanta...deci slabe sanse sa va certe.

| Ioanantonia a răspuns:

La mine in scoala e exmatricularea(cand aveam teza la romana a venit si a zis ca daca ne prinde cu petarde a doua zii... exmatricularea)nu stiu cu e la tine, eu sunt la ion barbu, in bucuresti