| Cristi_1137 a întrebat:

Intrebare, Eu si cu inca 3 prieteni am fost la un coleg acasa pentru a ii cere cativa bani datorati mie si lui Nicu(unul dintre prieteni), totul a fost bine, am ajuns la el acasa si am batut la usa, dar nu a raspuns nimeni, dupa care un prieten a tras cativa pumni in usa pana a raspuns asta. Am vb cu el si ne-a inchis usa in nas, dupa care eu i-am dat un pumn in usa, era o usa metalica.
Dupa acestea noi am plecat si baiatul care ne datora bani a iesit dupa noi, si a stat putin la vorba pana a sarit Nicu la bataie, pana cand cel ce ne datora bani a scos un cutit, si la sfarsit a fugit, si noi dupa el,(nu l-am prins) toata actiunea a fost in afara scolii intr-un timp in care eram invoiti de la scoala si trebuia sa plecam acasa, Acum vreau sa stiu daca bunica acestui individ se duce la politie si la scoala, ma poate afecta pe mine cu ceva? mai ales ca nepotu a scos si cutitu.

Răspuns Câştigător
| chico_2212 a răspuns:

NU,pratica bate teoria,voi ati fost suparati,era normal(sau anormal) sa va comportati asa, luand lucrurile firesc, problema cu cutitul face parte din sentimentul de autoaparare a individului,. sunte-ti 1-1 la un scor de competitivitate dar totul se poate rezolva si pe cale amiabila, se pot gasi solutii, fiti inteligenti si...nu mai dati bani imprumut, se scot greu inapoi

2 răspunsuri:
| Cristi_1137 explică:

Garantez ca nu lipseste nici un detaliu, doar prietenul meu a sarit la bataie, si noi doar ne-am uitat pana a scos cutitul, dupa care l-am fugarit cu totii, nu am dc sa ascund ceva aici, am nevoie doar de niste sfaturi.

| Încrucişătorul a răspuns:

Te baga in complicitate. Tu spui ca el avea un cutit. Asa si? Voi erati trei. Ce? Va era mai usor sa-l omorati in bataie?

Lipsesc niste amanunte pe care nu vrei sa le mentionezi sau sa le detaliezi mai bine.