| astertix09 a întrebat:

Am gasit o pagina care face o clasificare a nivelului economic al diferitelor tari. O comparatie intre Romania si Marea britanie. Ce parere aveti de statistica asta?

Răspuns Câştigător
| gege a răspuns:

Nu vreau sa critic tara mea, dar are vreun rost sa o comparam cu Marea Britanie? eu sincer nu cred...

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Mi se pare interesant studiul. Am vazut ca la educatie stam mai bine, tot la fel si la spiritul intreprinzator, n-o ducem prea rau la pietele competitive dar pe de alta parte dupa cum stiam - avem venitul mult mai scazut, desi am fost o tara comunista unde toti oamenii erau egali - nu avem o prea buna egalitate de sanse iar faptul ca nu avem prea mult capital investit este firesc... ca doar venitul nostru e mai mic - de unde atata.
Ma bucur ca totusi in comparatie stam mai bine ca Botswana happy... Desi nu stiu cu ce scop s-a facut aceasta statistica...

| astertix09 explică:

Ce aiurit sunt! Am uitat sa pun si un link! Iata link-ul:
http://www.prosperity.com/......scope.aspx
Daca nu merge intrati pe pagina prosperity si de acolo vizualizati: the rankings, the prosperiscope

| Adry a răspuns:

Si care ar fi statistica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteptam statistica, sau se mai lucreaza la ea? glumesc: ar fi interesant de vazut, deci asteptam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vad ca suntem la acelasi indice de somaj...si la educatie stam cam la fel.