| 94Lucifer94 a întrebat:

Ce părere aveți despre tinerii din Marea Britanie? Sunt rasiști dacă le voi spune că sunt din România? Sau ce naționalitate ar fi mai indicat să folosesc pentru a nu-și face o părere proastă despre mine fără să mă cunoască.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Fii sincer cu ei. Dacă te apreciază pentru ce esti tu, nu pentru naționalitatea ta, arata ca sunt persoane pe care ai vrea sa ti faci ca prieteni. Un prieten adevărat iubește oricând și în nenorocire ajunge ca un frate. Astfel de persoane străduiește-te sa găsești.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti un om corect nu te judeca nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune si tu in gluma ca vii de pe luna. Eu unu asta as spune daca nu as avea cetatenie italiana laughing.

| Victor453 a răspuns:

Tinerii de acolo nu sunt rasisti, am cunoscuti acolo si ei stiu ca sunt moldovean (in cazul tau romin) si nau nimic contra, chiar vreau sa viziteze Moldova. Ei mi se pare ca sunt mai educati ca noi, si sa fie rasisti, inca n-am intilnit asa tineri din Marea Britanie.
Nationalitate- francez, italian etc

Răspuns utilizator avertizat
| CristinaG19 a răspuns:

Eu am fost două luni în Anglia, încercând să studiez, dar nu m-am împrietenit cu nimeni, deși am încercat mult. Sunt reci, dar când îi întrebi ceva îți răspund frumos. De obicei, englezii sunt drăguți cu tine, dar simți că e forțat. Fiindcă sunt și mulți străini, există șanse să te împrietenești cu ei. Asta e strict părerea mea.

| 94Lucifer94 explică (pentru CristinaG19):

Eu am de stat minim un an la acest job, dar cu siguranță imi voi face prieteni români, deja am un prieten de 22 de ani la training, coleg de cameră, acum am aflat ca vom fi repartizați la locul de muncă sâmbătă, acolo fiind mulți tineri români dar și de diferite naționalități. Încă aștept să văd cum ma bag în seamă cu englezoaicele

| Hauser_Kaspar_1982 a răspuns:

Spune ca esti din Etiopia.