| Illuminati2016 a întrebat:

Am incercat sa scot praful din mufa de incarcare mufa jack si difuzor cu o guma de mestecat dar treaba e ca am apasat prea tare la difuzor si acum nu se aude prea tare, doar niste pocnituri, am sanse sa il repar in garantie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă data viitoare cu un un bețișor de urechie. Îm nici un caz nu mai încerca cu guma de mestecat.

| nicu991 a răspuns:

Ai infundat membrana la difuzor prin presiunea creata de guma aia pe care-ai impins-o peste grila difuzorului.
Poti incerca s-o tragi inapoi prin aspirare ( su.gi- sau alte mijloace).
Suna prostesc dar poate functiona.

| Illuminati2016 explică (pentru nicu991):

Este lipita de grilsjul ce protejeaza de praf deci nici o sansa sa fie aspirata...