| basexcu a întrebat:

Am internet de la Rds nu am avut niciodata probleme happy avand mai multe pc-uri mi-am luat router, nu am avut probleme la conexiune totul mergea ca uns, numai ca de cateva zile se intrerupe coneziunea fara motiv happy si ca sa pot o pot reface trebuie sa dau disable si enable la din network connections.Ma scoate din minti face asa la fiecare 5 minute, am incercat sa reinstalez routeru, sa-l reconfigurez, dar nimic tot asa face. Pur si simlu nu se mai incarca pagina de internet ramane blocata dar dupa ce ii dau repair din network connections merge super...doar cateva minutelaughing apoi iar sad. Funda celui care gaseste rezolvarea!

2 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

In router trebuie sa setezi la conexiunea ppoe sa fie "allways on" altfel te deconecteaza automat daca nu ai trafic

| foxi a răspuns:

Posibil ca routerul sa aiba probleme! iese din frecventa! se intampla asta la temperaturi mari!