| robert35 a întrebat:

Buna TPU am o mica problema cu pc este an felul urmator se antrerupe brusc netul cand sunt pe net precizez ca netul merge bine cand intru an panel control la network and internet connections si dupa aia network connections dau disable apoi enable merge dar dupa scurt timp circa vreo 5 min face la fel sa raspunda doar cei care stiu ofer funda raspuns corect din windows nu este nimic deci asta cade

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Posibil sa fie un virus, sau sa fie windowsu devina si eu patisem ceva asemanator si instalasem alt windows si dupa imi mearga brici.

| robert35 explică (pentru Gabitzu246):

Bravo sa traesti o 1000 de ani am avut un virus an placa de retea nici prin gand numi trecea oricum sa traesti mult

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce fel de internet ai? Ce conexiune ai? Cand pica internetul? adica ce faci in momentul acela pe internet? Download? Ai sunat providerul de internet sa le spui problema ta? Se poate rezolva de la ei!
Aici ai mai multe metode de a incerca sa rezolvi problema
http://answers.microsoft.com/......6101651432

| relian a răspuns:

Folosesti cablu legat de calculator sau ai wireless? Acum tu vezi ce vezi insa poate nu ai destul semnal.Ce vezi tu acolo unde ai spus ca te uiti arata cit ia calculatorul tau din acel semnal. Daca ai vazut si la wireless te uiti si zice semnal full dar netu merge ca melcul.Aia arata ca wirelessul tau ia tot acel semnal, dar asta nu inseamna ca internetul merge struna.Deci ori ai probleme cu ceva drivere instalate ori cu netu.Iti cade netu pentru ca semnalul trimis de cei care iti furnizeaza este slab si vine scadat, cind mai mult cind mai putin.Din windows nu este nimic asa spui tu.Nu mereu windowsul iti instaleaza driverele cele mai bune. Uneori iti instaleaza un dirver asa cit sa functioneze respectivul hardwer.Deci verifica viteza la internet si nu te uita acolo jos in colt ca aia e fasl.Cauta pe net www.scanspeed.com si acolo fa un test si iti arata ce viteza are netul tau. Apoi vezi ce este.Si intrebi si pe cei ce iti furnizeaza netu ce viteza trebuie sa iti dea pentru care tu platesti.Ca sa fie si mai simplu adu la tine un calc sau laptop care stii ca altundeva merge struna si vezi. Daca la fel face atunci problema este de la internet si eleimini orice banuiala si timp pierdut.Nu ai spus daca ai modem sau doar modem sau ai si router si etc.Si de acolo se poate sa fie problema.Verifica toate astea instaleaza sau reisntaleaza routerul si asa mai departe.Cu un laptop al unui prieten vecin etc vezi ca problema nu este de la calc tau.Asta daca si in acest caz face la fel si atunci stii ca e de la net ori de la router ori de la modem.Bafta

| robert35 explică (pentru relian):

Ce pot sa-ti spun mersi pentru sfat am avut un virus an placa de retea nici prin gand numi trecea oricum ati multumesc sa fii sanatos