| Blackseid a întrebat:

Buna TPU
Am ceva probleme la internet win 7 de vreo 2-3 ori pe saptamana imi pica netu si trebuie sa resetez modemul si sa dau disable si apoi enable la conexiune
Ce sa fac sa nu mai patesc asa?

6 răspunsuri:
| alynutzu20 a răspuns:

Scimba-ti win,:*

| DDCC a răspuns:

Bună!
Cel mai bine este să contactezi firma de unde ai acces la internet fiindcă dacă reset-ul nu ajută înseamnă că e de la ei, în cel mai probabil caz, sau ai probleme tehnice cu modem-ul.

| aaaandreeaa a răspuns:

Conecteaza-til cu cu-n modem mai performant la mai multe calculatoare

| aaaandreeaa a răspuns:

Conecteazatil la doua calculatoare cu acelasi fir. Funda?happy

| Blackseid explică (pentru aaaandreeaa):

E modemul nou asta de la rds prin fibra si din el pleaca in wireles si daca imi pica la pc pica si la laptop si trebuie sa dau reset la wireles si modem si apoi merge nu stiu de ce face asa straight facemulti care au la fel ca mine patesc la fel dar am observat ca aceasta problema este doar de cand am instalat win 7( de cand a aparut de fapt)

| aaaandreeaa a răspuns:

Asa am patit si eu dar mi l-am conectat la doua calculatoare si nu e nevoie sa fie amandoua aprinse