| Aalexander a întrebat:

Am luat un virus care da un link tampit tuturor celor din lista mea de prieteni pe facebook. Cum scap de elsad

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ce link? scrie-l aici (in loc de WWW scrie WXW ca sa nu dea cineva din greseala)

| Aalexander explică (pentru al3xander):

Hsttp://tuvaustriahellas.gr/? 9mhks7pwhccgu1=8f69b8171b69

| al3xander a răspuns:

Descarca si ruleaza combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ ca sa scapi de el.

| Aalexander explică (pentru al3xander):

Mi am luat ESET smart security si mi a scanat tot pc ul. e bun asa?

| al3xander a răspuns (pentru Aalexander):

Nu stiu daca detecteaza eset virusul asta, iti recomand sa-l dezactivezi si sa faci o scanare cu combofix. eu ti-am dat la sigur acum nu stiu ce-i de capu la eset.

| ghorghe123 a răspuns:

Downloadeaza avast e bun ii dai scanre complete chiar daca astepti dar merita iar dupa il stergi! Eu am avut multi virusi si eram gata sa schimb windowsul dar am loat avastul si acum "zboara"!