| LuCi82820 a întrebat:

am luat un virus pe facebook care trimite un link de descarcare tuturor in lista mea de prieteni ce sa fac sa scap de el?

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum se numeste virusul?
Copiaza linkul, lipeste-l aici http://tny.cz/ click pe submit si posteaza linkul aici.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| LuCi82820 explică (pentru neluL):

Http://www.mediafire.com/? 3b249tnbzx4bc1x/Photo-246.bmp asta este linkul care se trimite singur este o imagine care daca o downloadezi iti da virusul si eu l-am descarcat

| neluL a răspuns (pentru LuCi82820):

Intra in Facebook la aplicatii si spune ce aplicatii ai acolo instalate
Mai spune si ce browser folosesti.

| LuCi82820 explică (pentru neluL):

Folosesc Google Chrome

| neluL a răspuns (pentru LuCi82820):

Intra pe facebook la Aplicatii si spune-mi ce aplicatii ai instalate

Acceseaza pagina principala din Google Chrome ->click pe ''cheita'' (dreapta sus) -> Instrumente ->Extensii -> Spune-mi ce extensii ai instalate aici.

| LuCi82820 explică (pentru neluL):

Aplicatile pe care le am instalate sunt stick run, funny video best si dragon city si extensile pe care le am sunt Skype Click to Call

| neluL a răspuns (pentru LuCi82820):

Sterge din aplicatiile de pe facebook -> Funny Video, apoi da un restart browser si vezi daca mai face.

neluL
| neluL a răspuns:

Pentru toti interesati de raspuns

http://www.tpu.ro/......at-linkul/

| Broadband a răspuns:

Frate exact treaba asta am patit-o si eu mai devreme..acum am terminat de reinstalat windowsu nu ai ce-i face baga windowsu din nou si scaneaza de virusi.mie mi-l gasea cu nod32 dar nu putea sa-l stearga nu stiu cum a aparut pentru ca n-am descarcat nimic nesigur

| ionutboss08ia a răspuns:

Cum secheama acel virus contacteaza-ma 24/24 la nr de tel 0753839806

| Raresda a răspuns:

Depinde cat de grav e daca nu e grav il devirusezi dand pe categoria de net sau cel mai bine scanare completa sau daca e grav windows trebuie bagat din nou in calc si toate chestiile imp le bagi pe un stic de 32 gb

| Vlc_Alberto_1998 a răspuns:

Http://tinyurl.com/odk2s3c cand postez ceva nu ma lasa sa il sterg sau daca postez o poza nu ma lasa sa intru la obtiuni virusu asta l-am luat cand cineva m-a etichetat si am dat sa vad si l-am luat si nu ma lasa sa il sterg ca imi posteaza pe pagina mea de fb aceeasi chestie.

| Margaricik_Marga_1988 a răspuns:

Am luat un virus cum scap de el