| parishiltonbia a întrebat:

Am nevoie de datele in care incept vacantele scolare in anul scolar 2012-2013. Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| ILoveMoon a răspuns:

Pai e asa: Vacanta de iarna se termina in 16 ianuarie
Vacanta de paste incepe in 7 aprilie si 22 aprilie
si vacanta de vara incepe in 23 iunie pana in 9 septembrie succes

2 răspunsuri:
| SimoDR a răspuns:

Cred ca nici ministrul educatiei nu ar putea sa iti raspunda acum. Pentru ca nu s-a incheiat nici anul scolar 2011-2012, deci ministrul si corpul sau de lucru mai au destul timp la dispozitie sa modifice structura viitorului an scolar. Sau, mai stii, poate va fi o vacanta prelungita pana in 2014. laughing Daca o sa se tina cont de actuala lege a educatiei, anul scolar va incepe la 1 septembrie, dar vacantele e posibil sa fie programate altfel decat cele de anul asta. Nu e de mirare. Ar fi o minune sa nu se mai schimbe nimic! laughing

| Alcs a răspuns:

Sal uite aici :vacanta primavara 7-22 aprilie si cea de vara 23 iunie-9 septembrie
Sper ca te-am ajutat