| alex495 a întrebat:

Am nevoie sa duc o diploma de bacalaureat legalizata pentru inscrierea la un curs, e necesar sa fie proaspat legalizata? Eu am una din 2015 pe acasa dar am auzit ca dupa 6 luni nu mai e valabila legalizarea respectiva, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este necesar sa legalizezi iarasi diploma, este foarte buna si cea din 2015, legalizarea unui act nu expira atata timp cat actul original este valabil si diploma de bacalureat este valabila cat traiesti.

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Nu expira. Eu am acte legalizate din 1990 si inca le pot folosi.