| RalooKee a întrebat:

Am o camera de filmat. Pentru a inregistra folosesc discuri mici. Introduc discul in unitate, salvez filmuletul in calculator, dar vreau sa-l editez. Nu stiu cum sa fac asta. Trebuie sa schimb formatul filmuletul? In ce? Panglica

Răspuns Câştigător
| Magnific a răspuns:

Deci tu vrei sa il convertezi descarca programul asta http://www9.any-video-converter.com/avc-free.exe dupa ce ai instalat il deschizi dai acolo sus in stanga " ADD Video " selectezi filmuletu tau respectiv si acolo in dreapta sus aleg ice format vrei recomandat este sa lasi pe. avi si dupa aia dai convert si il salveaza in documetele tale si acolo in folderul Any Video Converter" si gata. sper ca ti-am putut fi de folos.

3 răspunsuri:
| Daniel_4881 a răspuns:

Pai depinde si cu ce program vrei sal editezi, cu windows movie maker, Adobe after efects trebuie sa fie format WMV(Windows Movie Video) iar daca vrei sal editezi cu vegas iti trebuie format FLV sau AVI

| RalooKee explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, in special Magnific. L-am convertit din. IFO (formatul initial) in. wmv si acum merge sa-l editez.

| erik a răspuns:

Iti recomand -prism video file converter-multa bafta!