| Dragosh9988 a întrebat:

Am o camera WEB care nu functioneaza decat pe calculatorul meu. Am windows 7. Pe restul calculatorarelor functioneaza perfect. Ce ar trebui sa fac (concret)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din prima propozitie se intelege ca functioneaza si pe al tau. Trebuia sa nu scrii cuvantul "decat". Mai este o nelamurire: celelalte computere au tot Windows 7? Daca da s-ar putea sa fie defect portul USB. Daca pe celelalte este Windows Vista sau mai vechi inseamna ca pentru Windows 7 nu are drivere. Spune-mi denumirea ei.

| Tiayth a răspuns:

Daca celelate nu au windows 7 inseamna ca nu are driver pentru windows 7, am patit si eu asta cu o camera mai veche

| Dragosh9988 explică:

Da, greseala mea ca am adaugat cuvantul "decat". Dar problema tot nu este rezolvata, am cumparat astazi o camera web de la HAMA si nu merge (aceeasi problema ca si cealalta), chiar daca scrie pe ea ca are driver pentru windows 7. Pur si simplu se blocheaza cand deschid aplicatia.exe cu camera.