| KoreaJapan a întrebat:

Pe site-ul freelancer am observat ca multi web-designeri fac logo-uri in acest stil:

https://www.freelancer.com/contest/Design-a-Logo-325069- byentry- 7686820.html

Cu siguranta nu este doar o coincidenta, ci un program anume. Stie cineva in ce program se fac aceste tipuri de logo-uri?

2 răspunsuri:
| KoreaJapan explică:

Am Illustrator dar nu se poate cu el. Nu e vorba doar de text,ci si de design in sine,adica acea -sticla-(daca ii pot spune asa) pe care este pus textul. Am gasit exact acelasi design, cu texte diferite, desigur, la majoritatea concursurilor de logo-uri. Logo-urile respective apartin unor web designeri diferiti. De aici am tras concluzia ca folosesc acelasi program de editare. Doar ca nu stiu despre ce program este vorba. Ma intereseaza pentru ca si eu particip la astfel de concursuri, am cont pe freelancer iar designul respectiv este foarte atractiv.

| Ineys a răspuns:

Nu stiu de ce, dar am impresia ca este Adobe Illustrator. Dar poate fi si un program 3d in care a fost facut textul... Sunt foarte multe programe, de ce te intereseaza?