| alex495 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce stau in zona Transfagarasunului/SIbiu/Fagaras etc. In perioada cand e inchis drumul politia il blocheaza cu bariere sau cum? Si daca se fac filtre, gen e logic ca in Mai numai e zapada pe drum si vreau sa merg acum pe Transfagarasan, numai pot astepta sa ma duc buluc cu toata lumea pe 1 iunie ar fi vreo problema? Gen se fac filtre de politie la iesire din Cartisoara sau de la Vidraru inspre Cartisoara?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei este o bariera mare de beton... si asta cu nu mai e zapada nu e neaparat adevarat... poate fi zapada atat de mare inca incat sa nu poti merge cu masina

| alex495 explică (pentru suntserios):

Am fost in zona acum o sapt si nu era zapada decat pe niste piscuri pe fagaras. Si aia era cateva petice. Nu m-am dus pe cartisoara crezand ca stau politisti si fac filtre. Ma gandesc din Cartisoara sau satele din zona pana in zona interzisa, la localnicii de lucreaza in Curtea de Arges. Nu mi zice mie ca se duc pe valea oltului in fiecare zi...