| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema la messenger...de ceva timp nu pot vedea ce imi scriu celelalte persoane sau ce le scriu eu lor! Am facut tot ce se putea am reinstalat messenger-ul dar tot nu merge! Nu stiu ce sa mai fac...cryingDau fundita la cel mai bun si folositor raspuns!:*:X

Răspuns Câştigător
| piciu25 a răspuns:

1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript.dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript.dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript.dll si procedam ca la pasul 6...

Daca nu merge incearca asta: Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER,dupa care
Software,dupa care
Microsoft,dupa care
Windows,dupa care
CurrentVersion,dupa care
Internet Settings, dupa care se va sterge folderul
Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC, sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal... sper sa iti rezolvi problema happy

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU VAD SCRISUL PE MESSENGER
Se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter ,se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi ,se da click pe
HKEY_CURRENT_USER ,dupa care Software ,dupa care Microsoft ,dupa care Windows ,dupa care CurrentVersion ,dupa care Internet Settings ,dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC,sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal...enjoy it.

| onasis1961 a răspuns:

Reinataleaza Messengerul cu antivirusul inactiv.Va merge sigur!

| braileanu a răspuns:

Cea mai sigura modalitate e sa bati in unitate la PC apoi dai un pumn in Monitorwinking laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult de ajutor! Daca as putea v-as da fundite la toti!:*:X

| darkydog a răspuns:

Prima data incearca asta: start>run>si scrie: regsvr32 jscript.dll dupa aia repeta procesul dar scrie de data asta:
regsvr32 vbscript.dll si apasa enter, daca nu merge instaleaza scripten.exe care poate fi gasit la adresa: http://www.microsoft.com/......tails.aspx