| bleakk a întrebat:

Am o nevoie teribila de ajutor.Nu pot sa ma concentrez de la un timp in ceea ce fac, nici la scoala si nici nicaieri.Asta din cauza faptului ca nu sunt decis ceea ce sa urmez.Sunt clasa 11-a si vreau sa imi aleg de pe acum ce facultate sa urmez si nu mai vreau sa fie ca si pana acum sa invat sa iau niste de 10 la fiecare materie si sa stiu cate putin din fiecare.Deci vreau sa iau 2-3 materii spre exemplu(mate-fizica-informatica) si sa merg pe domeniul acesta.Simt ca m-ar atrage insa vreau sa izbucneasca acea sclipire motivanta.Stiu ca e foarte greu la AUTOMATICA SI CALCULATOARE-POLITEHNICA, mai ales sa faci fata presiunii de grup(eu fiind un timp destul de sociabil invatat mai mult sa am timp liber si daca voi pica cu niste incuiatii care vor doar sa invete va fi grav.)Deci ajutati-ma cu ceva.Stiu ca nu prea aveti cu ce, ca asta depinde de mine ce aleg insa ma puteti ajuta cu un sfat care eu stiu...ma poate influenta. Funda

2 răspunsuri:
| ElsaFromFrozen a răspuns:

Cum ai scris tu, depinde de tine ce alegi.Eu te sfatuiesc sa iti termini cursurile, sa lasi acest lucru deoparte, iar cand esti in vacanta sau in zile libere, poti sa stai singur si sa te lamuresti ce vrei sa faci cu viitorul tau.Eu cred ca mai ai destul timp, dar trebuie sa te concentrezi pe materii sa iei note cat mai bune, iar pe ce te pricepi tu cel mai bine, acolo sa te duci. Sper ca te-am ajutat.