| mihhay a întrebat:

Am o pereche de manusi din imitatie de piele, luate la 27 ron(deci nu cred ca sunt de piele), din acelea cu degetele taiate, pentru sala.
Probleme este ca imi transpira foarte mult palmele si miroase transpiratia dupa ce le port.
Intreabarea este cum sa le spal?
Am mai avut o pereche de manusi cam la fel, si dupa ce le-am spalat s-au intarit, si abia dupa vreo 2 utilizari au devenit din nou moi.
Astea pe care vreau sa le spal au doar putin material textil pe palme, in rest imitatie.

3 răspunsuri:
| anonul a răspuns:

Doar cu apa.

| mihhay explică:

Pai si cum le spal? doar cu apa, sau mai pun detergent?

| Alexandra9647 a răspuns:

Ai putea sa incerci, desi e foarte migalos sa le speli cu o perie sau chiar periuta de dinti. Stiu ca suna amuzant dar poti sa ezi cum este. Succes!