| lucianionut719 a întrebat:

Salut am o pereche de manusi de sala de fitness si imi este frica sa le spal la masina de spalat dar miros oribil cum pot sa scap totusi de miros sau daca patesc ceva la masina de spalat.Multumesc,dau Funda.

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Le speli manual, în chiuvetă. Nu ştiu dacă spălatu la maşină o să le afecteze.

Treaba cu bicarbonatu de sodiu este un MIT, NU funcționează absolut deloc.

| venividivici2017 a răspuns:

Cumpara-ti altele, asa o sa scapi de miroswinking

| Ana2333 a răspuns:

Buna! poti incerca sa le speli la masina cu program pentru tesaturi sensibile, astfel prin activarea acestui program, masina foloseste o temperatura joasa si desfasoara cicluri de spalare si stoarcere blande pentru a proteja tesaturile delicate. Programul respectiv e perfect pentru lucruri cum sunt manusile sau orice altceva ce nu trebuie spalat la programe mai puternice sau daca nu ai acest program poti pune manusile in apa cu bicarbonat si otet si le lasi cateva ore apoi le adaugi si putin detergent si le clatesti, vei scapa de mirosul respectiv. Eu am incercat metoda aceasta cu otet si bicarbonat pentru o geanta, la sfarsit am bagat-o la masina iar dupa ce am scos-o din masina nu mai avea niciun miros ciudat.