| noreply112 a întrebat:

Am o problema am instalat din greseala un driver vechi pentru o placa nvidia cand am deschis pc am schimbat grafica la maxim si s-a restartat si cum imi apare pe monitor out of range ce ar trebui sa fac? pls help

2 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Poate e din cauza driverului.Ar fi bine daca l-ai dezinstala sau ar fi si mai bine daca ai chema pe cineva care se pricepe la calculatoare.
Am gasit ceva care s-ar putea sa te ajute:
http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=233218

| furios4you a răspuns:

Incearca cand pornesti calculatorul sa apesi f8. apoi daca apare optiune safe mode intra acolo. dezinstaleaza driverul si da un restart